1. Главная
  2. Инфраструктура
  3. Электромобили в Украине - перспективы

Перспективы Украины на рынке электромобилей

2108-й год, не только год собаки, но и дешевых электромобилей. Верховная рада, с подачи министерства инфраструктуры отменила НДС и акциз на импорт электромобилей, правда пока только на год. Падение цен на электрички ожидается в приделах 17-20 процентов. Однако резкого удешевления не предвидится, поскольку на торговых площадках хранится еще достаточно много машин, завезенных с учетом предыдущих цен. Соответственно глупо ждать, что дилеры снизят цены на транспорт себе в убыток. В тоже время министерство готовится в этом месяце подать новый законопроект, который рассчитан на 15 лет. Так же в нем учтены льготы и на запчасти. Если Верховная Рада все же превратит проект в – закон, надежда на снижение цен есть.

Владимир Омелян министр инфраструктуры Украины 

- Ми наступного року вносимо у верховну раду, по моєєму в лютому, комплексний закон, який передбачатиме не лише пільги при імпорті електромобілів, але пільги при імпорті запчастин для виготовлення електрокарів тут в Україні і власне самого виробництва. Цей закон розрахований на 15 років. І я сподіваюсь, що Україна стане не лише країною літако, ракето будування, але й країною сучасного виду промисловості, такого як електроавтомобіле будування.

- Ті автомобілі, які є на ринку – це 90 відсотків вживані. Ну я також буду купувати вживаний автомобіль, але технічний їх стан в порівянні з ціною ще бажає кращого.

- Я би дуже хотів «Теслу». Це як «Харлей Девідсон» для мотоцикліста.

- По класиці, я думаю в першу чергу електрокари будуть для міського, або позаміського вжитку. І цим шляхом йде весь світ. «Нісани» «Ліф», що б ви не придумали, вони розраховані на зарядку – дві, три години і годину ви заряджаєте десь на 50 відсотків. Тут суперчарджер не допоможе, бо технічно не допускаються такі умови. По тому, що ми робимо зараз – є приватна ініціатива, ми вже маємо півтори тисячі зарядок по всій країні. Наступного року ми закупимо 60 зарядок, що б поставити в основних містах та основних трасах. Але – це лише початок шляху. Тобто технології будуть вдосконалюватися. Те що ми бачимо, ми боремося за цей закон саме зараз. Тому, що літієві батареї – це не на завжди. Ми маємо розуміти, що сьогодні так, ми маємо високу потребу в літії, як основному компоненті літієвих батарей. Потім будуть нові технології, вони вже розробляються, вони вже є в експереминтальному випробовуванні. Графенові батареї, інші батареї, про які ми навіть не здогадуємося і такі технології будуть швидко розвиватися, так само буде швидко розвиватися зарядка. Ми вже бачимо, що виробники світові анонсують зарядку за 5, 10, 15 хвилин на фул чардж. Це означає, що будуть надпотужні чарджери. Не 22-х кіловатні, як зараз, а на 150 – 350. Але це високі технології і я думаю, що ми до цього дійдемо абсолютно спокійно.

По словам Александра Кравцова, одного из первых диллеров электромобилей в Украине – перспективы для данного бизнеса есть. Украина действительно занимает лидирующие места в мире, по развитию инфраструктуры для электромобилей. К примеру – достойное сервисное обслуживание, на постсоветском пространстве, таких машин, как «Тесла», есть только у нас.

 Александр Кравцов дилер электромобилей

- В Україні електромобілі більше розвинені ніж у будь-якого сусіда. Той хто межує з нами кордонами має гіршу інфраструктуру, гіршу динаміку продажу електрокарів. І білоруси приїжджали сюди за сервісом на Теслу.

- За підсумками 2016 року Україна увійшла в п’ятірку країн, які розвивають динамічно електромобілі та інфраструктуру. І теперішнє скасування ПДВ може утримати нас на лідируючих позиціях не тільки в Європі.

- Існування вторинного ринку в світі, здебільшого в сполучених штатах, з машинами біля 10 000 доларів, при відсутності мита дозволить тим українцям, які не спокусилися на «євробляхи» трошечки більше доплатити і взяти екологічні та економічні автівки з америки чи європи.

Более того, практически все зарядные устройства в Украине, собственного производства и разработки. К тому же национальная продукция не уступает европейским аналогам, а что касается цены – вполне может с ними конкурировать.

Александр Амелькин производитель зарядных устрйств для электромобилей

- Это было начало, так сказать.

- А куда тут подключатся?

- А здесь две розетки обычные «Шуко» и светодиодная индикация. У нас когда то был проект, это был наш стартап. А сейчас, так для сравнения можно видеть – прогресс.

- Это полноценная зарядная станция, двухпортовая с контролем доступа, а это просто розетки с индикацией. Но здесь был счетчик электроэнергии,  это такое ноу-хау было.

- Если брать обычный Нисан Лиф, от этого столбика он заряжался порядка 8-ми часов, от этой зарядной станции около трех часов.

- Импорт пока что слишком дорогой получается. В том числе, мы как производители стараемся сделать товар конкурентно способным по сравнению с зарубежными производителями, при этом дешевле.

Если инициатива министерства инфраструктуры найдет поддержку в лице народных депутатов, которые привыкли демонстрировать лишь ненависть к автолюбителям, своими решениями – Украина сможет получить деньги не от МВФ, а наконец то от инвесторов.  

 

Поделиться

ПОСЛЕДНИЕ

Подписывайтесь на наш instagram @autoforcenews