1. Главная
  2. Украина
  3. Запор з європропискою

Автопробіг проти монопольно-олігархічного ринку транспортних засобів вже у Києві.

“Гази-Вази-Тази, максимум, як зазначав у одній теледискусії наш колега по автолюбительському цеху Єгор Воробйов, це погіршені прототипи корейських та китайських авто” - обурюється Михайло Катрук, активіст ГО “ЗАВТРА”. “Одним розмитненням в Польщі нашого 26 річного ЗАЗ 968 Ми розвінчали усі міфи, які нам з підконтрольних ЗМІ доносять речники автолобістів”.

І справді експеремент був більш ніж вдалим. Громадські активісти завезли до Польщі вживаний старенький Запорожець та розмитнили його. Згідно польського митного законодавства таке задоволення обійшлось їм у 250 американських доларів. У нас же узаконення такої “малолітражечки” стане у суму, яка коливається між 3 та 4 тисячами тих же вічнозелених.

Як бачимо таке штучно роздуте завищене розмитнення має на меті лишень одне — підвищення продажів морально застарілих, нібито нових, авто з російською родослівною. Ще один міф розвінчаний свіжорозмитненим Запорожцем — це пересторога Євросоюзу щодо ввезення в Україну вживаних авто. Як бачимо — європейцям абсолютно байдуже. Більше того, вони самі їздять на вживаних автівках. Єдина їхня проблема — справність машини, при найменших неполадках автоогляд їм не пройти. У нас же загалу впарили неймовірне — сертифікацію вживаних машин по еконормам ЄВРО-5 та ЄВРО-6.

Неймовірно, весь цивілізований світ приміняє стандарти виключно до нових, ми ж до пригнаних вживаних. Причина проста — і автодиллери задоволені продажами різних УАЗ “Баханок” та і представник СОТ не дразнимо. Отож, аби звільнити авторинок від монополістів-автолобістів громадськість через депутатів зареєструвала два проекти №5561 та 5562. Ці законописи звільняють штучні обмеження та роблять ринок вільним. Передбачено рівні умови щоди розмитнення авто — 30-40% від вартості незалежно чи це нове чи вживане авто. Отож, замість попередніх 30-40% матимемо цивілізовані збори та доступні авто. Обов*язковий техогляд та здорова логіка вбереже нас від дешевого автохламу. Завтра дана акція бере свій початок з 09 години ранку під ВРУ. Ласкаво просимо в незалежно від ваших політичних поглядів (окрім ОП).

Поделиться

ПОСЛЕДНИЕ

Подписывайтесь на наш instagram @autoforcenews